Zebanilerin saldırıları nafile! Halkların kurtuluş mücadelesi engellenemez

DHF: Urfa’nın Suruç ilçesinde Kobane’nin yeniden inşasına katkı sunmak için orda bulunan SGDF’lilerin yaptıkları basın açıklaması sırasında gerçekleştirilen barbarca saldırıda onlarca kişi yaşamını yitiriken, onlarcasıda yaralandı

HABER MERKEZİ(20.07.2015)- Demokratik Haklar Federasyonu, Suruç’ta SGDF’lilere yönelik yapılan katliamla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. DHF’nin yaptığı açıklama şu şekilde; “Varlığını halklarımıza ve bir bütün olarak emeğe, doğaya  ve insanlığın bütün ilerici kazanımlarına karşı gerici temelde savaş açarak konumlandıran Faşist T.C. Devleti ve onun bilfiil beslemesi olan İŞİD barbarlığının halklara karşı pervasız saldırıları devam etmektedir. Rojawa’da, Şengal’de ve Kobane’de halkların görkemli direnişiyie yenilgi yaşayan T.C. Devleti ve beslemesi İŞİD barbarlığı canice saldırılarıyla gerçek yüzünü bir kez daha göstermiş oldu.

Kobane’nin yeniden inşa edilmesine katkı sunmak için merkezi olarak Kobane’ye gitme kararı alan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu(SGDF)’nin Suruç’ta kaldığı Amara Kültür Merkezi önünde yaptığı basın açıklaması sırasında gerçekleştirilen bombalı saldırıda onlarca kişi yaşamını yitirirken, onlarca kişide ağır şekilde yaralandı. Ölü ve yaralı sayısı tam olarak netleşmiş durumda değil.

Suruç’ta gerçekleştirilen barbarca saldırının tartışmasız olarak bir numaralı sorumlusu AKP iktidarıdır. Çünkü İŞİD barbarlığını her açıdan besleyen ve destekleyen T.C. Devleti ve onun temsilcisi AKP iktidarıdır. Akan her damla kandan AKP sorumludur.

Sokaklara çıkalım, öfkemizi haykıralım, hesap soralım

Suruç’ta gerçekleştirilen barbarca saldırıları protesto etmek, öfkemizi haykırmak ve hesap sormak için bulunduğumuz tüm alanlarda sokaklara çıkalım. DHF ve tüm bileşenleri bulundukları bütün alanlarda diğer devrimci ve demokratik güçlerle birlikte sokaklara çıkmalı ve hesap sormalıdır. Bu perspektifle bütün üye ve taraftarlarımızı Başta İstanbul olmak üzere Ülke genelinde yapılacak olan protesto eylemlerine güçlü biçimde katılmaya çağırıyoruz.

İstanbul’daki eylem saat:19:00’da Taksim/Tünel’de yapılacaktır.”

Önceki İçerikSuruç’ta SGDF’lilere bombalı saldırı!
Sonraki İçerikMücadelemiz hiçbir katliamla engellenemez.!